IKEA Soroksár

Alapítvány a Kondor Béla Általános Iskola Tanulóiért

3.
hely

Az alapítvány a XVIII. kerületi Kondor Béla Általános Iskola hátrányos helyzetű tanulóiért jött létre. A tanulók többsége egész napos nevelésben részesül az intézmény keretein belül.

93 szavazat
1 000 000 Ft a berendezések értéke

Mivel foglalkozunk

A Kondor Béla Általános Iskola alapítványa intézményünk tanulóiért jött létre. A XVIII. kerület peremén dolgozunk, ahol nagyon sok hátrányos helyzetű gyermek tanul. Ezek a diákok problémás családi háttérrel rendelkeznek. Tanulóink 95%-a egész napos nevelésben részesül, azaz több időt töltenek pedagógusainkkal, mint a családjukkal. Néhány adat: halmozottan hátrányos tanulók: 38 BTM: 5

Miben van szükségünk segítségre

Egy pihenőszobát szeretnénk kialakítani a gyerekeknek, ahol egy kicsit magukra találhatnának. Az IKEA által kínált berendezések, bútorok, kreatív kellékek tökéletes harmóniát árasztanak, amire ezeknek a gyerekeknek nagy szükségük lenne. „A nyugalom szigete” így hívnánk ezt a helyiséget, ahova minden olyan bútort és kiegészítőt szívesen fogadnánk, ami az ellazulást és feltöltődést szolgálja.

Miért jelölt minket

A Kondor Béla Általános Iskola egy tipikus peremkerületi intézmény a XVIII. kerületben, a Havanna lakótelepen. Az itt tanuló diákok "otthona" is egyben iskolánk. Sok hátrányos helyzetű, nehéz sorsú diákok tanul falaink között. Pihenésükhöz, biztonságérzetükhöz lenne szükségük az Önök segítségére.

IKEA FAMILY klubtagjaink összesen ekkora összeggel segítettek: 0 Ft. Köszönjük! Minden 2018. február 1. és 28. között történt vásárlás után, amikor klubtagjaink használták IKEA FAMILY kártyájukat, 30 forinttal támogatták a gyermekekkel foglalkozó civil szervezeteket.